Урок 8. Сайти зберігання контенту.

З цього уроку ви дізнаєтеся:

 • Яка різниця між комерційними та некомерційними сервісами.
 • Як вибрати найкращий сервіс для вашого відео.
 • В чому різниця між сервісами для розміщення відео.

Сервісні майданчики для зберігання контенту мають власну природу, специфікацію та вимоги. Важливо знати всі варіанти для прийняття рішення на якому сервісі розмістити ваше відео.

Нові сайти постійно з’являються та щезають, тому ця інформація – всього лиш орієнтир для вас.

Існують сотні комерційних сайтів, на яких можна розмістити свої відео онлайн. Одним суттєвим недоліком комерційних сервісів є те, що поруч із вашим відео розміщується реклама. Багато таких сайтів працюють як соціальні мережі.

Існує багато некомерційних сервісів для обміну відео, сфокусованих на соціальній справедливості, довкіллі чи питаннях прав людини.

Вивчіть питання безпеки не тільки щодо себе самого, а й щодо тих людей, які зняті в ваших роликах. Після того, як ви розмістили файл в Інтернеті, ви не можете бути впевнені, що колись видалите його. Якщо зміст вашого відео досить ризикований, то краще почекати безпечного часу для його розміщення.

Комерційні сайти

YouTube

YouTube – найбільш крупний сайт у світі з обміну відео. Це блискучий спосіб охопити найбільшу аудиторію. Ви маєте провести промокампанію, щоб спрямувати людей дивитися ваше відео. На YouTube дуже багато відео, через це там складніше привабити аудиторію, ніж на інших сервісах. Окрім того, потім може стати важко повернути людей знову на ваш сайт, а YouTube має право на видалення рекламних роликів. В деяких країнах YouTube заблокований.

Vimeo

Vimeo має привабливий інтерфейс і добре працює з відео хорошої якості. Однак відстає з експортуванням відео і відображенням їх на зовнішніх сайтах, а також є проблеми зі зручностями пошуку.

Facebook

Якщо ви вже маєте групу в Facebook, тоді можете отримати хорошу віддачу від завантаження туди своїх відео. І все ж відео на Facebook побачить тільки та аудиторія, яка підписана на вашу групу.

LiveLeak

LiveLeak – це доволі суперечливий сайт, який акцентує увагу на поточних подіях, політиці та воєнних діях в різних частинах світу.

Некомерційні сайти

Archive.org

Archive.org вміщує тисячі цифрових відео – від класичних повнометражних фільмів до щоденних альтернативних випусків новин, а також відео будь-якого жанру, завантажених користувачами Archive.org. Всі ці фільми доступні для завантаження, часто з високим розділенням й вільно ліцензуються, так що це ще й хороше місце, щоб знайти матеріал для використання в сюжеті.

EngageMedia

EngageMedia – це некомерційний колектив, який надає медіасервіс активістам, компаніям, спільнотам і громадянським журналістам. Ви можете завантажувати й переглядати відео про соціальну справедливість і захист довкілля.

Інші корисні сайти

 • uStream / LiveStream — онлайн сервіс потокового мовлення.
 • Transmission cc — міжнародна мережа відеопроектів про соціальну справедливість.
 • Clearer Channel — онлайн відеопроект, що пропонує глядачам завантажувати й пересилати відео для соціальних змін.
 • IMC Video — міжнародний незалежний медіасервіс.
 • dotSUB — сайт, який надає можливість перекладу відео іншими мовами за допомогою субтитрів.
 • Amara — сайт, який надає можливість виконувати субтитри до відео, які розміщені в різних місцях.

Контрольні запитання до уроку:

Питання 1. Які проблеми виникають з YouTube? (Відповідей декілька)

 1. Може бути складно повернути людей на ваш сайт.
 2. Використана послуга на право видалення відео.
 3. В окремих країнах YouTube заблокований.
 4. Жоден з перелічених варіантів.

Питання 2. Відео на Facebook... (Одна відповідь)

 1. Ніхто не переглядає.
 2. Його може побачити тільки ваша сім’я.
 3. Побачить тільки та аудиторія, яка підписана на вашу групу.
 4. Це спроба всім сподобатися.

Питання 3. Який сайт пропонує безкоштовне скачування контенту, часто з високим розділенням, і вільно ліцензується? (Одна відповідь)

 1. Facebook.
 2. Vimeo.
 3. YouTube.
 4. Archive.org.