Урок 7. Організація відеозйомки.

З цього уроку ви дізнаєтеся:

 • Як ефективно зняти відео.
 • Як створити список кадрів.

Досить рідко відео монтується з тією ж послідовністю кадрів, з якою було зняте. Щоб ефективно використати час й організувати свою роботу, треба скласти чіткий план ще перед тим, як ви почнете записувати сюжет.

Складіть план

Радимо вам записати на папері історію, яку б ви хотіли показати своїм глядачам, і біля кожної дії позначити тип плану, який, на вашу думку, найкраще втілить ваш задум. Не забувайте про черговість типів кадрів. Важливо пам’ятати, що два дальні плани можуть змінювати один одного в відеоряді, але два крупні підряд ставити не варто. Також не забувайте про те, що типи планів чергуються для того, щоб зосередити увагу глядача на чомусь дуже важливому для вас, як автора.

Згадайте про п’ять основних планів зйомки. Зважте на те, що кожний із них має своє конкретне призначення, й подумайте, як їх використати, щоб зняти різні елементи сюжету.

Список кадрів

На аркуші паперу намалюйте таблицю з двох колонок. Перша колонка – «Тип плану», друга – «Опис».

Запишіть деталі

Запишіть усі кадри, які можуть вам знадобитися. Пишіть конкретно і не хвилюйтеся, якщо ваш список буде короткий. Це керівництво до дії, яке допоможе вам зосередитися, коли ви зніматимете.

Для кожного кадру напишіть план зйомки, який підходить якнайкраще.

Напишіть опис кадру й визначте, які елементи будуть вам потрібні в кадрі. Це має бути дуже конкретна інформація! Під час відеозйомки ви будете відволікатися на іншу діяльність. Тому плануйте по можливості якомога точніше й детальніше, перед тим як розпочати зйомки.

Запишіть цю інформацію так, ніби цей сюжет зніматиме хтось інший, а не ви. Якщо ще хтось, окрім вас, зможе зрозуміти, які кадри ви плануєте зняти, знайте: ви зробили хороший список!


StoryMaker формує приблизний список кадрів, пропонуючи кліпи, створені зі знятих вами сюжетів. Запропоновані кліпи визначаються на підставі загальних тем і форматів.

StoryMaker може надати відеокліпи й елементи сюжету, що є в додатку. Ви можете скласти свій особистий список у блокноті або в додатку для заміток, щоб переконатися, що ви розглянули всі варіанти для вашого унікального сюжету.

Чим більшою буде ваша практика зйомки сюжетів, тим простіше складатиметься список кадрів.

Необхідно пам'ятати:

 • Список кадрів на кшталт блокнота художника – ви записуєте туди ідеї, які під час зйомки досить часто змінюються.
 • Не намагайтеся скласти ідеальний опис кадру.
 • Чим більше ідей, тим краще. Можливо, у вас не вийде зняти всі кадри зі списку.

Контрольні запитання до уроку:

Питання 1. З чого складається список кадрів? (Відповідей декілька)

 1. Погода.
 2. Тип плану зйомки.
 3. Опис.
 4. Елементи сюжету.

Питання 2. Яким маю бути, коли складаю список кадрів? (Одна відповідь)

 1. Якомога конкретнішим.
 2. Неконкретним.
 3. Розгубленим.
 4. Неточним.

Питання 3. Правильно чи Ні: Корисно записати ваш сюжет простим текстом.