Урок 3. Налаштування балансу білого в відео.

З цього уроку ви дізнаєтесь:

 • Як баланс білого впливає на колір ваших відеокліпів.
 • Як ви можете використовувати налаштування балансу білого на вашому мобільному пристрої.
 • Що ви можете зробити, щоб покращити точність передачі кольору в ваших відеокліпах.

Ви можете налаштувати баланс білого, тримаючи аркуш білого паперу перед вашою камерою. Біла стіна підійде також.

Різноманітні джерела світла виділяють світло різних колірних температур. Штучне освітлення, наприклад, електричні лампи в приміщенні дають колір помаранчевого відтінку. Денне світло надає блакитного відтінку.

Приклад професійного кольорового фото
Той самий приклад з використанням неправильного «балансу білого»

Наші очі звикають до цих змін кольору, але в камерах необхідно відрегулювати налаштування під назвою «Баланс білого», щоб зображення вийшло таким, яким ми його сприймаємо.

Термін «Баланс білого» вказує на зміну кольору зображення, згідно з якою все біле в кадрі стане нейтрально білим без усілякого відтінку.

Загальноприйнятий символ балансу білого

Більшість камер мають автоматичний баланс білого. Це налаштування вловлює колірну температуру основного джерела світла та виконує необхідні коригування.

Символи для загальних налаштувань балансу білого

Якщо ваш мобільний пристрій дозволяє вам налаштувати баланс білого вручну, зробіть це. На вашому смартфоні може виявитися кнопка або опція в меню «Баланс білого». Там ви побачите кілька іконок, які відображають п’ять або шість джерел освітлення. Оберіть те, яке найкраще передає умови зйомки, в яких ви працюєте.

Якщо на вашому смартфоні немає функції балансу білого, то ви можете змінювати колір у додатках з постобробки фотографій (детальніше про це в розділі про постобробку).

Якщо колірна температура не підходить, ДУЖЕ ВАЖЛИВО внести корективи ще перед публікацією вашого зображення.

AWB (автоматичний баланс білого)

Використовуйте цей режим для зйомки за будь-яких умов. Зазвичай мобільний пристрій здатний успішно впоратися з завданням автоматичного визначення налаштування. Водночас можна не досягнути позитивного результату, якщо камера неправильно вгадає потрібне налаштування. Цей режим підходить у випадку, якщо ви не впевнені, яке налаштування краще обрати.

 

Денне світло

Використовуйте цей режим налаштування для зйомок надворі. Цей режим надасть вашому зображенню дуже «прохолодний» або ж легкий блакитний відтінок. Якщо зйомка буде проводитися в приміщенні – отримаєте помаранчевий відтінок.

 

Хмарно

Використовуйте цей режим для зйомок надворі. Цей режим надасть вашому зображенню легкий «теплий» відтінок. Якщо режим «денного світла» з технічної точки зору є більш правильним вибором, за умови використання режиму «Хмарно» зображення виходить дуже привабливим.

Під час зйомки в приміщенні цей режим надасть зображенню насиченого помаранчевого відтінку.

Світло лампи розжарювання

Використовуйте це налаштування для зйомки в приміщенні, освітленому звичайними електричними лампами. Під час зйомки надворі цей режим надасть зображенню сильного блакитного відтінку.

 

Флуоресцентне освітлення

Використовуйте це налаштування, коли зйомка проводиться в приміщенні, освітленому люмінесцентними лампами. На вулиці при використанні цього режиму отримаєте блакитний відтінок.

 

Необхідно пам'ятати:

 • Ви можете налаштувати баланс білого, тримаючи перед вашою камерою аркуш білого паперу. Підійдуть також біла стіна або білий матеріал.
 • Використовуючи автоматичні налаштування білого, спрямуйте камеру на потрібний об’єкт і перед тим, як розпочати запис, зачекайте 3-5 секунд. Це поліпшить автокорекцію.
 • Завжди оновлюйте налаштування балансу білого, коли потрапляєте в умови іншого освітлення.

Контрольні запитання до уроку:

Питання 1. Якого відтінку додає денне світло? (Одна відповідь)

 1. Помаранчевого.
 2. Чорного.
 3. Червоного.
 4. Блакитного.

Питання 2. Який відтінок ви отримаєте від штучного освітлення? (Одна відповідь)

 1. Помаранчевий.
 2. Чорний.
 3. Червоний.
 4. Блакитний.

Питання 3. Якщо я не знаю, який режим налаштування вибрати, що мені робити? (Одна відповідь)

 1. Не звертати уваги.
 2. Використати автоматичний баланс білого.
 3. Використати світло лампи розжарювання.

Питання 4. Якщо ви знімаєте на вулиці з доречним балансом білого, якого кольору набуде ваше зображення, коли ви ввійдете в приміщення, не змінюючи налаштування? (Одна відповідь)

 1. Блакитного.
 2. Зеленого.
 3. Помаранчевого.
 4. Фіолетового.