Онлайн-курс з громадянської журналістики

«СторіМейкер: Школа громадянської журналістики» пропонує освітній онлайн-курс, викладений стисло, але ґрунтовно, зрозуміло та з яскравими прикладами, вивчивши який, можна краще орієнтуватися у сучасному інформаційному просторі, стати його активною частиною та впливати на події.

Ви зрозумієте, як створюються сюжети та матимете можливість самі стати ньюсмейкером, освоїте навички роботи зі своїми ґаджетами, зможете створювати професійні фото- та відео сюжети і, що дуже важливо в сучасних умовах – захистити себе та свої персональні дані в мережі Інтернет.

На кого орієнтований онлайн-курс?

  • Курс орієнтований на всіх, хто відчуває в собі нахил до журналістики, - незалежно від віку, сфери праці, напрямку в навчанні тощо.
  • Якщо ви учень старших класів загальноосвітньої школи, то, можливо, курс громадянської журналістики настільки зацікавить вас, що спонукає до подальшого навчання на журналіста. А якщо ж ви студент, то інформація, подана в курсі, може стати для вас своєрідним факультативним предметом.
  • Якщо ви полюбляєте робити селфі чи цікаві фотографії на свій телефон, то за допомогою курсу ви підвищите свій професійний рівень та зможете перейти з аматора на вищий щабель професійності.

Хто розробив онлайн-курс «СторіМейкер: Школа громадянської журналістики»?

Онлайн-курс StoryMaker було створено в США в 2012 році за ініціативою таких потужних міжнародних організацій, як Small World News, The Guardian Project, Free Press Unlimited, Scal.io, які розробили його для країн, у яких іде війна, щоб дати можливість людям отримувати точну та не спаплюжену заполітизованими ЗМІ інформацію про реальний стан речей. А коли на Сході нашої країни розпочалась неоголошена війна, щоб допомогти тим, хто має що сказати, зробити це так, аби їх почули, українські медіаексперти створили проект «Сторімейкер: Школа громадянської журналістики».

В роботі над Онлайн-курсом брали участь:

  • Тетяна Кузнецова, редактор розділів «Журналістика» та «Фотографія», доктор наук із соціальних комунікацій, професор, медіа експерт, декан факультету журналістики Національного університету «Одеська юридична академія».
  • Наталія Нечаєва-Юрійчук, редактор розділів «Безпека», «Сюжет», кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління Чернівецького Національного університету імені Ю. Федьковича, викладач курсу «Політична журналістика».
  • Денис Цикановський, редактор розділу «Аудіо», журналіст, асистент кафедри журналістики Національного університету «Одеська юридична академія».
  • Людмила Григорчук, редактор розділу «Відео», журналіст, головний редактор Інформаційного агентства «А.С.С.».
  • Олег Владимирський, редактор розділу «Фотографія», український професійний фотокореспондент і фотохудожник, член Спілки журналістів України.
  • Над українським перекладом онлайн-курсу працювали Паша Нечаєва, журналіст, літературний редактор, перекладач, та Олена Танасійчук, голова Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» м. Чернівці.
  • Художник-ілюстратор Марія Муха Пуцкова.
  • Відеоприклади до уроків надані Інформаційним агентством «А.С.С.» (м.Чернівці), ТОВ «ТРК ОНЮА «АКАДЕМІЯ» (м. Одеса) та ТРК «РЕПОРТЕР» (м. Одеса).

З чого складається онлайн-курс з громадянської журналістики?

Перша частина курсу теоретична, включає шість розділів - «Журналістика», «Безпека», «Аудіо», «Фотографія», «Відео» та «Сюжет» - в кожному з них від п’яти до десяти уроків. 

Для перевірки рівня засвоєного матеріалу на звершення курсу пропонуємо пройти підсумковий тест. Це 90 запитань, які вибрані з питань для самоконтролю – по 15 з кожного розділу. Якщо ви наберете 75 балів із 90 можливих, то отримаєте міжнародний сертифікат від Школи «СторіМейкер» та GPD Charitable Trust. Тривалість підсумкового тесту закладена в межах 30-45 хвилин.

Після того, як тест пройдено на ваш імейл надійде повідомлення з результатами. Якщо ви не згодні з отриманими результатами, то можете переглянути уроки відповідних розділів й повернутися до тесту ще раз.

Бажаємо успіхів і чекаємо на ваші репортажі для сайту «СторіМейкер: Школа громадянської журналістики»!