Онлайн-курс з громадянської журналістики

«СторіМейкер: Школа громадянської журналістики» запрошує пройти освітній Онлайн-курс з громадянської журналістики. Це базовий курс, викладений стисло, але ґрунтовно, зрозумілою мовою, з яскравими прикладами, вивчивши який, ви зможете орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі, стати його активною частиною та впливати на події. Ви зрозумієте, як створюються сюжети та зможете самі стати ньюсмейкером, ви освоїте навички роботи з телефоном, зможете створювати професійні фото- та відео сюжети і, що дуже важливо в сучасних умовах, захистити себе та свої персональні дані в мережі Інтернет.

На кого орієнтований онлайн-курс?

 • Курс орієнтований на всіх, хто відчуває в собі нахил до журналістики, - незалежно від віку, сфери праці, напрямку в навчанні тощо.
 • Якщо ви учень старших класів загальноосвітньої школи, то, можливо, курс громадянської журналістики настільки зацікавить вас, що спонукає до подальшого навчання на журналіста. А якщо ж ви студент, то інформація, подана в курсі, може стати для вас своєрідним факультативним предметом.
 • Якщо ви полюбляєте робити селфі чи цікаві фотографії на свій телефон, то за допомогою курсу ви підвищите свій професійний рівень та зможете перейти з аматора на вищий щабель професійності.

Хто розробив онлайн-курс «СторіМейкер: Школа громадянської журналістики»?

Онлайн-курс StoryMaker було створено в США в 2012 році за ініціативою таких потужних міжнародних організацій, як Small World News, The Guardian Project, Free Press Unlimited, Scal.io, які розробили його для країн, у яких іде війна, щоб дати можливість людям отримувати точну та не спаплюжену заполітизованими ЗМІ інформацію про реальний стан речей. А коли на Сході нашої країни розпочалась неоголошена війна, щоб допомогти тим, хто має що сказати, зробити це так, аби їх почули, українські медіаексперти створили проект «Сторімейкер: Школа громадянської журналістики».

В роботі над Онлайн-курсом брали участь:

 • Тетяна Кузнецова, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, медіа експерт, декан факультету журналістики Національного університету «Одеська юридична академія» - як редактор розділів «Журналістика» та «Фотографія».
 • Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління Чернівецького Національного університету імені Ю. Федьковича, викладач курсу «Політична журналістика» - як редактор розділів «Безпека», «Сюжет».
 • Денис Цикановський, журналіст, асистент кафедри журналістики Національного університету «Одеська юридична академія» - як редактор розділу «Аудіо».
 • Людмила Григорчук, журналіст, головний редактор Інформаційного агентства «А.С.С.» - як редактор розділу «Відео».
 • Олег Владимирський, український професійний фотокореспондент і фотохудожник, член Спілки журналістів України – як редактор розділу «Фотографія».
 • Над українським перекладом онлайн-курсу працювали Паша Нечаєва, журналіст, літературний редактор, перекладач, та Олена Танасійчук, голова Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» м. Чернівці.
 • Художник-ілюстратор Марія Муха Пуцкова.
 • Відеоприклади до уроків надані Інформаційним агентством «А.С.С.» (м.Чернівці), ТОВ «ТРК ОНЮА «АКАДЕМІЯ» (м. Одеса) та ТРК «РЕПОРТЕР» (м. Одеса).

З чого складається онлайн-курс з громадянської журналістики?

Перша частина курсу теоретична, включає шість розділів - «Журналістика», «Безпека», «Аудіо», «Фотографія», «Відео» та «Сюжет» - в кожному з них від п’яти до десяти уроків. На завершення кожного уроку – запитання для самоконтролю.

Для перевірки рівня засвоєного матеріалу на звершення курсу пропонуємо вам пройти підсумковий тест. Це 90 запитань, які вибрані з питань для самоконтролю – по 15 з кожного розділу. Якщо ви наберете 75 балів із 90 можливих, ви отримаєте міжнародний сертифікат від Школи «СторіМейкер» та GPD Charitable Trust. Тривалість підсумкового тесту закладена в межах 30-45 хвилин. Після того, як ви пройдете тест на ваш імейл надійде повідомлення з результатами. Якщо ви не згодні з отриманими результатами, ви можете передивитися уроки відповідних розділів й повернутися до тесту ще раз.

Бажаємо успіхів і чекаємо на ваші репортажі для сайту «СторіМейкер: Школа громадянської журналістики»!