Розпочалося навчання з громадянської журналістики

«СторіМейкер: школа громадянської журналістики» запрошує усіх пройти освітній онлай-курс з громадянської журналістики. Курс має на меті дати базове розуміння основ громадянської журналістики, мережевої безпеки, роботи з відео, фото, аудіо, підвищення медіа-грамотності та орієнтований на широке коло слухачів.


Пройти онлайн-курс

Попит на якісну журналістику ніколи ще не був так високо затребуваний, як зараз. Люди потребують доступу до інформації — точної, достовірної, своєчасної, що розповідає про їхнє життя. Сьогодні будь-хто може використовувати мобільний пристрій для підготовки репортажу і трансляції його в режимі реального часу. Репортаж може бути про все, що аудиторії є цікавим — починаючи від стихійних лих, громадських заворушень, і закінчуючи розповідями про мистецтво, культуру та подорожі. Виклик, що стоїть сьогодні перед громадянськими журналістами та авторитетними новинними організаціями, полягає в тому, щоб працювати разом, збирати та поширювати інформацію, яка впливає на життя людей.

Сучасна журналістика відрізняється від тієї, яка була декілька років тому, деякими істотними моментами. Традиційно журналісти надавали інформацію, а аудиторія її сприймала. Сьогоднішня журналістика набагато інтерактивна — вона може задати для висвітлення теми й впливати на репортажі. Безліч новинних організацій перебудовуються, щоб відповідати цій новій «соціально-орієнтованої» журналістиці.

На кого орієнтований онлайн-курс?

Курс орієнтований на усіх, незалежно від віку, сфери роботи, напрямку в навчанні, тощо.

Пройшовши онлайн-курс громадянської журналістики ви зможете орієнтуватися у сучасному інформаційному просторі, стати його частиною та впливати на події, ви будете розуміти як створюються сюжети та зможете самі стати ньюсмейкером, ви освоїте навички роботи з телефоном, зможете створювати професійні фото і відео сюжети та захистити себе та свої персональні дані в мережі Інтернет.

Якщо ви учень старших класів загальноосвітньої школи, то за допомогою курсу вас можливо зацікавить подальше навчання на журналіста. А якщо ж ви студент, то інформація подана в курсі може стати для вас факультативним предметом.

Якщо ви полюбляєте робити селфі чи цікаві фотографії на свій телефон, то за допомогою курсу ви підвищите свій рівень та з аматора зможете перейти на вищу сходинку професіоналізму.

Сьогодні майже кожен має доступ до Інтернет через мобільний телефон чи комп'ютер, але мало хто замислюється над своєю безпекою у мережі. У сучасному мінливому світі безпеку окремого громадянина або групи людей не завжди гарантована державою. Саме тому слід пам'ятати про те, що беручи активну участь в суспільно-політичному житті країни, створюючи і поширюючи новини про актуальні для суспільства події через соціальні мережі чи інші засоби цифрової комунікації, ми можемо піддати ризику, як себе, так і тих, хто поруч з нами. Завдяки онлайн-курсу ви дізнаєтесь як захистити свою безпеку від засобів комунікації, які з одного боку, відкривають перед нами весь світ, а з іншого — створюють великі ризики для громадян, залишаючи цифровий слід, видимий для спецслужб.

Проходження онлайн-курсу громадянської журналістики

Курс включає в себе шість розділів («Журналістика», «Безпека», «Аудіо», «Фотографія», «Відео» та «Сюжет») та тестування.

Після проходження тестування та набравши достатню кількість балів вам буде вручено міжнародний сертифікат від «StoryMaker» та GPD Charitable Trust.

Пройти онлайн-курс

Поділіться курсом з громадянської журналісти зі своїми знайомими, друзями та близькими та станьте більш досвідченим у сьогоднішніх цифрових тенденціях!