"У переселенців забрали найголовніше конституційне право - право голосу"

Картина не є довершеною, якщо в неї не вистачає якоїсь маленької деталі. Так саме і наша українська картина, наша електоральна картина, вона не довершена, оскільки не має голосів тих людей, які насправді заслуговують це, які обрали своїм домом Україну.


Олена Сороколітня, журналіст телеканалу ТВА (м. Чернівці), переможець Конкурсу коротких відео-історій "Люди та війна":

«Люди, які три роки тому приїхали до Чернівців уже вважають себе чернівчанами. Як вони самі кажуть, вони пройшли вже той рубікон, точку неповернення, коли вже дому нема там, але дім є тут. І вони вважають себе направду чернівчанами, але одна з найбільших проблем, яка в них залишилась – це те, що вони не мають права голосу, вони не можуть брати участь у виборах. Тобто ніхто на місцевому рівні не може репрезентувати їхні потреби, їхні обов’язки, те чого їм не вистачає.  

Наприклад, я беру участь у виборах, я голосую за ту людину, яка, як мені здається, може довести мою точку зору як громадянина. У них не має цього права, у них його забрали. І я насправді не розумію, чому вони можуть знайти собі роботу, вони можуть знайти будинок, але чому в них забрали найголовніше конституційне право - право голосу?

Це боляче, це неприємно, і хочеться, аби на цих людей звернули увагу, аби згадали що це також наші українці, що вони також можуть щось змінити, і що вони також важливі. Бо як казали у акції, яку вони створили, картина не є довершеною, якщо в неї не вистачає якоїсь маленької деталі. Так само і наша українська картина, картина нашої країни, наша електоральна картина, вона не довершена, оскільки не має голосів тих людей, які насправді заслуговують це, які обрали своїм домом Україну і Чернівці...»

Сюжет Олени Сороколітньої «Переселенці залишилися не лише без домівок, а й без права голосу» посів перше місце у Конкурсі коротких відео-історій «Люди та війна».