"Люди почали забувати тему переселенців і сприймати це як норму"

Тему переселенців почали забувати. В 2014 році було три основних аспекти, це «Україна мирна», «АТО», і «переселенці». З часом переселенці відійшли на задній план і залишилося дві основних проблеми – «Україна мирна» і «АТО».


Максим Мацюк, студент Української Академії Лідерства, переможець Конкурсу коротких відео-історій "Люди та війна":

«Люди почали забувати тему переселенців і сприймати це вже як норму: переселенці виїхали, більш-менш якось облаштувалися, і, в принципі, їм нормально і цю тему можна відсувати на задній план. На мою думку і на думку Олександра, який разом зі мною брав участь у Конкурсі, це не правильно через те, що дійсно у переселенців зараз є купа проблем з якими вони стикались раніше і, по суті, продовжують стикатися далі.

Висвітлення за допомогою коротких відео - це додатковий інструмент популяризації теми переселенців. Ми в своєму відео висвітлили шість історій різних людей з різних міст - чому вони переїхали і з якими проблемами вони стикнулися. Ми спілкувалися з багатьма людьми, і проблеми з якими вони стикнулися одинакові: тяжко знайти житло через те що прописка Луганська чи Донецька, тяжко влаштуватися на роботу, окрім цього ми стикнулися з тим, що у людей сталися проблеми з дітьми у психологічних планах, у людей на підґрунті АТО сталися хвороби. І коли ти навіть слухаєш ці всі історії, починаєш думати «А що б було зі мною, якщо б я був там?»

Висвітлення через відео є також важливим через те, що популяризація на просторах Інтернету є найпотужніше, навіть телебачення. Люди дивляться, і навіть якщо не кожна людина зможе допомогти, то це змушує людей задуматись.»

Сюжет Максима Мацюка та Олександра Іванова «Что за испуганным взглядом?» посів перше місце у Конкурсі коротких відео-історій «Люди та війна».